سنگ فیروزه یکی از آن دسته سنگ هایی است که به طور قطعی نمی توان گفت رنگ آن کاملا سبز است و یا آبی، امارنگ سنگ فیروزهترکیبی از این دو رنگ می باشد که اصلی ترین نوع فیروزه را شهر نیشابور دارد که پیشینه 3000 ساله دارد.

اما نام سنگ فیروزه از قدیم در میان ایرانیان به نام پیروزه بوده است که معنی برد و پیروزی را دارد امابعده ها این نام به وسیله عرب ها به فیروزه تغییر نام پیدا کرده است. از همان زمان ها از سنگ فیروزه برای صادرات به کشورهای اروپایی استفاده می شد که در ساخت جواهرات تا به اکنون بسیار کاربرد دارد.

در حال حاضرسنگ فیروزهیکی از پرطرفدارترین سنگ ها می باشد که از آن در انواع طلا و نقره استفاده می شود که به شکل زیورآلات نقره مانند:انگشتر فیروزه، ساعت نقره، نیم ست نقره دخترانه، دستبند چرم، انگشتر لوکس مردانه، گردنبند فیروزه،گوشواره فیروزه نقره، سرویس نقره نه و . طراحی می شوند.

سایت جواهرتمامی زیورآلات نقره و جواهرات مردانه را به همراه شناسنامه ضمانت اصل کالا را به شما ارائه می دهد.


مشخصات سنگ فیروزه

جنس سنگ فیروزه از فسفات آبدار آلومینیوم به همراه مس که از ساختار بلوری نامنظم تشکیل شده است. این سنگ شفافیتی کدر مانند دارد و به صورت موم می باشد. سختی 6-5 در اندازه مو می باشد.

نحوه تشکیل این سنگ از محلول های اسیدی در مکان های آبی است و در داخل شکاف سنگ ها به صورت توده های فشرده شده و یا رگه شکل می گیرد. البته سنگ فیروزه در مکان هایی که از آب و هوایی خشک برخوردار هستند به شکل بهتری تشکیل می شود.

معمولا می توان سنگ فیروزه را در منطقه هایی که سنگ های آنها از فعالیت های آتشفشانی به جا مانده است و یا بر اثر حرارت زمین به وجود آمده اند.

خواص سنگ فیروزه

  • انرژی بسیار زیادی را به فرد منتقل می کند
  • جلوگیری از افراط گرایی
  • ایجاد آرامش و درمان افسردگی
  • کاهش استرس
  • افزایش قدرت
  • سنگ فیروزه بسیار موثر در چشم زخم

سنگ فیروزه، سنگ ماه تولد آذر، بهمن، اردیبهشت می باشد.

سنگ ماه تولد اسفند

با 500 میلیون چیکار میشه کرد؟ بهترین کار با 500 میلیون تومان

کارآفرینی با 50 میلیون

سنگ ,فیروزه ,ها ,نقره ,های ,هایی ,سنگ فیروزه ,می باشد ,که از ,را به ,است و

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

menthirdtenbio eufucroep mahdiyaraan plasticranjbar crop six6six6 polychem-noavaran serviskaran nilicolour persianas